Olejki do brody

Olejek do brody to podstawowy kosmetyk do pielęgnacji zarostu, który bardzo silnie odżywia skórę i cebulki brody, dostarczając im niezbędnych witamin oraz nawilżenia skóry pod zarostem. Głównym działaniem olejku jest przeciwdziałanie przesuszeniom oraz niwelowanie dokuczliwego swędzenia skóry przy jednoczesnym zabezpieczenie jej przed uszkodzeniami. Oprócz podstawowych funkcji, nasze olejki dodatkowo mocno zmiękczają zarost czyniąc go podatnym na modelowanie oraz pogłębiają jego kolor i strukturę włosa. Po więcej informacji na temat olejków do brody zapraszamy do artykułu

Olejek do brody wbrew temu na co mogłaby wskazywać nazwa nakładany jest bezpośrednio na skórę pod zarostem i tam ma do spełnienia szereg zadań- przede wszystkim olejek do brody natłuszcza oraz zmiękcza skórę pod zarostem. Nasza broda do wzrostu potrzebuje mnóstwo wartości odżywczych oraz wody, które pobiera przez cebulki włosa bezpośrednio ze skóry twarzy, czym niestety ją wyjaławia i osłabia. Dobrym porównaniem jest tutaj drzewo, które rosnąc, pobiera wszystko czego potrzebuje z ziemi tym samym czyniąc ją mniej żyzną. Dlatego tak ważnym kosmetykiem dla brodaczy są właśnie olejki do brody, który rewitalizują oraz odżywiają skórę twarzy przynosząc jej ulgę i ukojenie. Kolejną niezbędną funkcją olejku do brody jest odpowiednie natłuszczenie skóry twarzy, dzięki czemu kosmetyk chroni ją przed nadmiernym przesuszeniem oraz zabezpiecza przed otarciami i kłującymi końcówkami zarostu. Do pełnej pielęgnacji brody warto zaopatrzyć się również w modelujący balsam do brody.

Które olejki do brody wybrać ?

» Takie, które nie zapycha porów skóry
Nasze kosmetyki do pielęgnacji brody są oparte wyłącznie na lekkich i niekomedogennych olejkach dzięki czemu nie doświadczysz tu obciążonej i tłustej brody.

» Z naturalnym, bezpiecznym składem
Olejek do brody nakładamy bezpośrednio na wrażliwą skórę twarzy, dlatego nie może w nim być chemii czy drażniących i syntetycznych składników.

» Bogate w silnie odżywcze składniki
Olejki do brody stosunkowo małą dozą mają przynieść zmęczonej skórze twarzy możliwie jak największe ukojenie, dlatego nie ma tu miejsca na tanie wypełniacze czy niskiej jakości surowce

Jak używać olejków do brody?

» Dokładnie umyj szamponem do brody skórę pod zarostem oraz brodę 
» Obficie wypłucz kosmetyk pod bieżącą wodą
» Wstępnie, delikatnie i bez tarcia osusz brodę ręcznikiem 
» Wysusz brodę przy pomocy chłodnego nawiewu suszarki oraz szczotki typu Roller
» Rozetrzyj 3-5 pompek olejku w dłoniach i następnie rozprowadź go na całej powierzchni skóry pod zarostem