Jak zabezpieczyć brodę przed jesienią ?

Jesień przez niektórych jest wyczekiwaną i magiczną porą roku, dla jeszcze innych jest zwykłym okresem, w którym króluje wiatr i plucha, ale zdecydowanie dla wszystkich jest ona wyzwaniem jakie staje przed naszą skórą i brodą. W miarę jak dni stają się krótsze, a temperatury spadają, skóra staje się bardziej podatna na suchość, a zarost może łatwo stracić blask. Wpływ wilgoci na naszą skórę jest mniejszy, a towarzyszący temu wiatr i deszcze mogą dodatkowo ją podrażniać. Warto więc pomyśleć o odpowiedniej pielęgnacji, a kosmetyki do brody stają się naszym niezastąpionym sojusznikiem. Dzięki nim możemy utrzymać brodę w doskonałej kondycji, nawilżyć ją i nadać jej elegancki wygląd. To nie tylko kwestia stylu, ale przede wszystkim zdrowia skóry i zarostu, które o tej porze, chyba jak w żadnej innej narażone są na uszkodzenia.
 
 

 

W jaki sposób możemy, więc pomóc brodzie jesienią ?

 

1. Olejki do brody

są idealnym kosmetykiem, które zabezpieczają skórę naszej twarzy przed nadmierną utratą wilgoci, co może prowadzić do jej wysuszenia, co w następstwie doprowadzi do podrażnień, swędzenia i łuszczenia się naskórka. Nawet najmniejsza ilość olejku (o ile nie jest ciężki i zapychający skórę) odpowiednio natłuści i uelastyczni skórę dzięki czemu będzie ona mniej podatna choćby na wiatr, wyższe temperatury czy suche powietrze w ogrzewanych pomieszczeniach.

2. Balsam do brody

ze względu na zdecydowanie inną formę, skład i właściwości w tej porze roku staje się absolutnym must-have. Kosmetyk ten nakładany bezpośrednio na brodę otula ją potężną mocą odżywczych i regeneracyjnych składników, które jednocześnie stanowią trwałą barierę ochronną przed skrajnymi temperaturami czy uszkodzeniami mechanicznymi. Dodatkowo balsam pomimo wiatru i wilgoci zabezpiecza włosy brody przed puszeniem się czy potarganiem, przez cały dzień trzymając ją w ładnym, spójnym kształcie.  

3. Szampon do brody

Dużo jesienią mówi się o przesuszeniach i podrażnieniach, dlatego szczególną uwagę w tym czasie należałoby zwrócić również na środki, którymi myjemy naszą twarz i brodę. Jak wiadomo wszystkie kosmetyki myjące, żeby posiadały one swoje właściwości muszą mieć w swoim udziale jakiś rodzaj detergentu, a co za tym idzie potencjalnie drażniącego składnika. Dlatego warto sięgnąć po te bezpieczne i przetestowane na delikatnych cerach, które nie przyniosą nam negatywnych skutków, takich jak np. Surfaktanty kokosowe.  

Podsumowanie

Co ważne, żeby wybrać odpowiednie dla Ciebie kosmetyki nie musisz wertować dziesiątek stron internetowych czy szukać odpowiedzi po forach. W HØRDE specjalnie na tą okoliczność stworzyliśmy 3 linie kosmetyków dedykowanych na ekstremalne warunki, które oprócz właściwości pielęgnacyjnych oraz ochronnych, przyniosą Ci tez wiele satysfakcji i przyjemności:

Smoky Amber – wytrawny, żywiczno-waniliony z dodatkiem dymu z cygar
Winter Tobacco – świeże liście tytoniu z goździkiem i mirrą
Black Circle – eksplozja wyprawianejczarnej skóry