Jak używać kosmetyków do brody ?

 
Kosmetyki do brody to narzędzia, które pomagają poprawić wygląd naszych bród oraz chronią je przed uszkodzeniami. Na rynku znajdziemy dziesiątki olejków, balsamów czy szamponów do brody a producenci będą się prześcigać na ich zapachy czy dodatkowe funkcje.  Ale nawet najlepsze kosmetyki do brody nie dadzą pożądanego efektu jeśli nieodpowiednio będziemy z nich korzystać. 
 
kosmetyki do brody
 

1. Jak używać Szamponu do brody?

Mycie brody jest pierwszym elementem higieny zarostu, od którego zawsze powinniśmy zacząć. Mycie brody ma na celu wymycie z niej resztek kosmetyków, martwego naskórka, nadmiaru sebum oraz codziennych zanieczyszczeń z powietrza. Dodatkowo odblokowujemy zapchane pory skóry i łuski włosa, dzięki czemu w późniejszych krokach kolejne kosmetyki nie napotkają na żadne utrudnienia.


Jak myć brodę?

 • W pierwszym kroku dokładnie namocz brodę pod bieżącą wodą,  aż do momentu gdy stanie si wyraźnie bardziej miękka,
 • Wyciśnij szampon do brody na dłonie i wstępnie przez 5 sek wyrób pianę i nanieś kosmetyk dłońmi na brodę,
 • Wmasowuj kosmetyk w zarost od jego cebulek włosa (od skóry) aż po końce włosów,
 • Jeśli poczujesz, że piana “znika” dobierze wodę, nieznacznie zwilżając dłonie i kontynuuj mycie,
 • Po skończonym myciu brody dokładnie i kilkukrotnie wypłucz kosmetyk z brody bieżącą wodą
 • Osusz delikatnie brodę ręcznikiem, unikaj pocierania
 • Za pomocą szczotki typu Roller i suszarką z ciepłym, ale nie gorącym powietrzem wysusz brodę


Pamiętaj, by myć zarost wyłącznie odpowiednimi szamponami do brody przeznaczonymi do tego celu, ponieważ w przeciwnym wypadku, możesz doprowadzić do silnych przesuszeń, podrażnień oraz uszkodzeń skóry twarzy oraz samej brody.  Dobry szampon do brody to taki, który ma: naturalnym skład, delikatną formułę oraz jest łatwo wymywany z brody. Unikaj twardych mydeł, syntetycznych, dyskontowych produktów i szamponów do włosów.

TIP: Nie nakładaj na wilgotną brodę olejku ponieważ nie połączy się on z mokrą brodą i jedyny efekt jaki osiągniesz to tłusty film. 

 

szampon do brody Lumberjackszampon do brody smoky amber hordeSzczotka typu Roller

 

2. Jak używać Olejek do brody?

Olejek do brody służy przede wszystkim do pielęgnacji skóry pod zarostem a nie samego zarostu. Oczywiście niewielkie ilości nakłada się również na samą brodę, jednak zdecydowanie szersze spektrum korzyści i lepsze efekty przynosi on nakładany bezpośrednio na skórę pod zarostem. Najczęstszą bolączką brodaczy jest swędząca skóra twarzy oraz biały, sypiący się naskórek spod brody w postaci łupieżu – dzieje się tak w wyniku przesuszonej i zniszczonej skóry. I tutaj pomóc może właśnie olejek do brody, który zabezpieczy skórę przed ucieczką wody, mocno ją uelastyczni, natłuści i dostarczy odpowiednich składników do sprawniejszej regeneracji.

Jak nakładać olejek

 • Rozczesz kartaczem wcześniej umytą i osuszoną brodę,
 • Wyciśnij na suchą dłoń odpowiednią dozę olejku do brody (do 5 cm długości = 2 pompki)
 • Dokładnie rozetrzyj kosmetyk w dłoniach – również pomiędzy palcami – około 10 sek.
 • Wmasuj olejek w skórę pod zarostem rozprowadzając go ruchami “góra-dół” – “góra-dół”
 • Resztkę kosmetyku możesz delikatnie nałożyć na sam zarost

Pamiętaj, że zbyt duża ilość nałożonego olejku może skończyć się tłustą i posklejaną brodą oraz zapchanymi porami. W takiej sytuacji chwyć za szczotkę do brody i spróbuj pozbyć się za jej pomocą nadmiaru kosmetyku. 

Sięgając po najlepszy olejek do brody, szukaj tych o lekkich, niezapychających  porów formułach oraz bogatym, naturalnym składzie.

 

Olejek do brody Lumberjack

 

3. Kiedy używać Balsamu do brody?

Balsam do brody to ukoronowanie pielęgnacji naszych bród i sięgamy po niego do bród o min 6cm długości. Balsam ma za zadanie okiełznać, wymodelować i ułożyć kształt naszych bród i stosujemy go wyłącznie na sam zarost, nie na skórę pod nim. Możemy spotkać balsamy odżywcze albo modelujące, choć tak naprawdę jest to chwyt marketingowy ponieważ obydwa typy kosmetyków są odżywcze, z tym, że ten drugi dodatkowo jeszcze modeluje 🙂 Często możemy się też spotkać z opinią, że kosmetyki te są tłuste, sklejają brody oraz obciążają zarost i faktycznie możesz takie spotkać, jeśli jednak wolałbyś ich uniknąć to koniecznie zapoznaj się z ofertą naszych balsamów do brody.

Jak nakładać Balsam do brody

 • Do nakładania balsamu powinniśmy przystąpić, po po wykonaniu zabiegów z dwóch poprzednich punktów
 • Dokładnie rozczesujemy naszą brodę przy pomocy szczotki do brody i nadajemy jej wstępny kształt
 • Odkręcamy słoiczek z kosmetykiem  zewnętrzną stroną palca za pomocą paznokcia wybieramy kosmetyk
 • Po przełożeniu niewielkiej ilości balsamu (ziarenko grochu) na otwartą dłoń zaczynamy rozcierać kosmetyk
 • Po dokładnym ogrzaniu oraz roztarciu kosmetyku pomiędzy dłońmi nakładamy kosmetyk po zaroście od jego szczytu, w dół nie dociskając mocno dłoni do twarzy oraz zbyt mocno nie przyklepując brody
 • Następnie sięgamy po Szczotkę typu Roller albo grzebień i przeczesujemy brodę

 

Balsam do brody Lumberjackszczotka do brody z rączką