Jak dbać o brodę Latem ?

 
Lato kojarzy nam się z czasem beztroski, relaksu i odpoczynku. Należy jednak pamiętać, że podczas gdy my będziemy odpoczywać nasza skóra i włosy będą walczyły z ostrym słońcem, przesuszeniem i podrażnieniami. Dlatego w tym okresie należy szczególną uwagę poświęcić ochronie swojej brody, aby zapobiec jej zniszczeniu, co później miesiącami będziemy musieli naprawiać.
 
 
 


Oto kilka wskazówek, jak dbać o brodę latem:

 1. Nadmierna ekspozycja na słońce

  Słońce może zaszkodzić zarówno skórze twarzy, jak i brodzie, powodując wysuszenie, zmarszczki, poparzenia słoneczne, a nawet raka skóry. Dlatego staraj się maksymalnie minimalizować swój pobyt na słońcu, a jak już poddajesz się słonecznym kompielom to zabezpiecz swój zarost kosmetykami z filtrami UV, takimi jak np. nasze Balsamy do brody, które w swoim składzie mają masło kakowe, w którym naturalnie występują filtry przeciwsłoneczne.

 2. Podwyższona temperatura

  Wraz z podwyższeniem temperatury zmagać się również bedziemy z nadmiernym odparowywaniem wilgoci z naszego organizmu oraz jej obniżonego współczynnika występującego w powietrzu. Dlatego rano po umyciu twarzy dokładnie nałóż olejek do brody na zarost i skórę pod nią, żeby zminimalizować odparowanie wody z tych miejsc i utrzymanie jej w odpowiedniej ilości.

 3. Nadmierne pocenie się i zanieczyszczenia

  Co do pocenia się i jego przyczynie przypuszczam, że nie musimy rozwijać wątku, natomiast przypuszczam, że mogły Cię zainteresować zanieczyszczenia. Latem przede wszystkim więcej podróżujemy autami, co drugi dom robi gilla, a my częściej spędzamy czas w pubach, restauracjach czy generalnie w większych skupiskach ludzi, gdzie w powietrzu wszystko się miesza i roznosi się w “prędkości światła”. Dlatego polecamy w tym okresie szczególną wagę przyłożyć do częstego i dokąłdanego mycia brody delikatnymi szamponami do zarostu.

 4. Chlor, sól, bakterie

  Bez względu na to do jakiej wody wejdziesz, czy to tej na basenie w morzu czy jeziorze musisz liczyć się z tym, że Twojej brodzie i skórze to się nie spodoba. Dlatego zawsze po takiej kąpieli dokładnie umyj brodę, a jak nie tego nie możesz zrobić to chociaż opłucz ją pod czystą wodą i dobrze osusz – ponieważ wbrew temu co się może wydawać, nasze włosy nie lubią kontaktu z wodą.

 5. Pij wodę

  Dużo wody, w każdej postaci i regularnie.

  Podsumowując, pielęgnacja brody latem wymaga szczególnej uwagi, ponieważ wiele czynników może wpłynąć na jej wygląd i zdrowie. Warto regularnie myć i nawilżać brodę, stosować kosmetyki z filtrem UV, unikać zanieczyszczonego powietrza, oraz zabezpieczać brodę przed chlorowaną wodą i solą morską. Dzięki tym prostym krokom, broda pozostanie zdrowa, miękka i lśniąca, a my będziemy czuć się lepiej i bardziej pewni siebie. Pamiętajmy, że pielęgnacja brody to ważna część higieny osobistej, a odpowiednia pielęgnacja latem pozwoli nam cieszyć się pięknym i zdrowym zarostem przez cały sezon letni.