Strefa Wiedzy

Dla początkujących

Szkoda zdrowia, czasu i pieniędzy na kiepskie rozwiązania i półśrodki, dlatego w Horde postawiliśmy na kosmetyki najwyższej jakości. Każdy z nich opiera się na trzech filarach:
– genialne męskie zapachy – które pokochali brodacze,
– bezpieczne, naturalne składy które zadbają o to, że twoja broda będzie w najlepszej kondycji.
– najwyższa skuteczność – no bo przecież właśnie o działanie kosmetyków chodzi w nich najbardziej

Balsam do brody to kosmetyk odżywczo-modelujący, dlatego włącz go do swojej codziennej pielęgnacji gdy twój zarost będzie tego wymagał.
Zwykle mówi się o tym, że zarost o długości 5 cm już wymaga “ujarzmiania”. Jednak kieruj się tutaj swoimi potrzebami – jeśli zauważysz, że broda jest rozpierzchnięta a pojedyncze włoski nieestetycznie odstają – to jest dobry moment na użycie balsamu.

A jeśli nie jest Ci aż tam mocno potrzebna stylizacja brody, za to ważniejszą rzeczą jest dla Ciebie chęć zabezpieczenia swojej brody, ponieważ np. pracujesz w wysokich temperaturach albo w warunkach od dużym zapyleniu, to koniecznie musisz sięgnąć po ten kosmetyk. Pamiętaj, że sam olejek to jedynie pomoc dla Twojej skóry, jeśli chcesz pomóc bezpośrednio brodzie, to balsam do brody będzie odpowiedniejszym wyborem.

Jeśli szukasz balsamu, który nie sklei i nie oblepi Twojego zarostu – Balsamy Horde są dla Ciebie

W Horde uważamy, że łańcuch jest tak silny jak jego najsłabsze ogniwo. I tak samo jest w pielęgnacji brody, gdzie zadbana skóra pod zarostem to jeszcze lepsza broda.
Dlatego zawsze zaczynaj od dokładnego oczyszczenia skóry pod zarostem oraz samego zarostu.

Po dokładnym osuszeniu brody (choć wiemy, że tutaj zdania są podzielone), nałóż olejek do brody. Rozetrzyj go w dłoniach i dokładnie wmasuj w skórę twarzy.
Jeśli Twój zarost wymaga modelowania – użyj balsamu.
Dla najlepszego efektu pamiętaj o regularnym wyczesywaniu brody oraz pobudzaniu cebulek włosów.

W skrócie – aby ułatwić życie brodacza i sprawić by jego broda wyglądała epicko.
Posiadanie brody wiąże się z pewnymi niedogodnościami, które kosmetyki pomagają zniwelować.

Często słyszymy, że ktoś zgolił brodę bo ciągłe swędzenie było nie do zniesienia (ten kłopot rozwiązuje użycie olejku do brody). Miłośnicy dłuższych bród stale mówią o niedających się okiełznać włoskach, które odstają we wszystkie strony (ten problem z kolei rozwiązuje balsam do brody).

Za każdą zadbaną brodą stoi odpowiednia pielęgnacja, którą umożliwiają odpowiednie kosmetyki, a Horde chętnie Ci w tym pomoże

Jeśli właśnie zaczynasz zapuszczać brodę to kosmetykiem, który będzie Ci absolutnie niezbędny jest olejek do brody.
Kosmetyk ten trzeba dwa razy dziennie wcierać w skórę pod zarostem dzięki czemu unikniesz nieprzyjemnego swędzenia oraz w dalszych etapach łupieżu, który często pojawia się na przesuszonej skórze.
Olejek bardzo silnie nawilża oraz odżywia skórę pod zarostem zapobiegając jej nadmiernemu odwodnieniu oraz uszkodzeniu przez ostry zarost.

Kolejną rzeczą jaką zawsze polecam jest kartacz do brody albo szczotka z rączką.
Ja wiem, że na początku tego zarostu nie będzie zbyt wiele, ale tym szczotkom to nie przeszkadza. Dzięki regularnemu stosowaniu kartacza pozbędziesz się martwego naskórka oraz poprawisz ukrwienie skóry co przełoży się na lepsze stymulowanie cebulek włosa odpowiedzialnych za jego wzrost.